Роздивимось найтиповішу конфігурацію.
Встановлення системи в одному будинку (у квартирі) потребує одного контролера «Провідник». Контролер — це мікропроцесорна схема, яка, в залежності від програми та стану датчиків, видає сигнали керування. Контролер має 16 портів вводу/виводу, до яких підключаються датчики та пристрої керування.

Датчики. Ними можуть бути: датчики присутності, температури, вологості, настінні вимикачі, радіопульт, ін.
Вибір датчиків, їх кількості та місця розташування.
Сенсор освітленості — дозволить визначити світловий день/ніч. Встановлюється на вулиці, в місцях, на які не попадає штучне освітлення — наприклад, за вікном, над дверима. Має тонкий інформаційний кабель.
Датчик руху — фіксує рух в межах одного проміщення, існує вуличний варіант та варіант для приміщення.
Датчик розбиття скла — акустичний прилад, що в межах від 5 до 15 метрів визначає факт розбиття скла.
Датчик відкривання дверей/вікон — може використовуватися не тільки для дверей і вікон, а й визначати факт зміщення деталей.
Датчик СО і горючих газів — визначає виток.
Датчик затоплення — визначає факт затоплення, встановлюється під санітарним вузлом.
Датчик напруги силової мережі — визначає факт зумисного, або випадкового пошкодження силової мережі. Після зникнення зовнішнього живлення система, зазвичай, переводиться в режим роботи на акумуляторі і відправляє повідомлення про це.
Сирена — при використанні сирени необхідно зважати, що сирена може спровокувати злочинця знайти і пошкодити систему. Її відсутність дозволить «групі підтримки» спіймати злочинця на місці.
Електричні клапани — перекривають, або пропускають воду низьковольтним електричним сигналом. Використовуються сумісно з датчиком затоплення. Інше використання – наприклад, організація поливу газонів в заданий час у певних кліматичних умовах.
Вимикачі настінні — в ідеології «Розумного будинку» вимикачі, що керують освітленням не під’єднані до силової мережі, а просто подають сигнал до контролера, який, в свою чергу, з’єднує силову мережу.
Пристрої керування: Керовані розетки (до яких можна під’єднати лампи, вентиляцію), замки, реле, ін.
Керована розетка, контактор силової мережі — пристрої, що дозволяють низьковольтним інформаційним сигналам комутувати силову мережу і відрізняються один від одного зовнішнім та прихованим монтажем.
Якщо потрібен контроль з мобільного телефону, тоді додається контролер мобільного телефону, мобільний телефон (будь-яка модель Сіменс), стартовий пакет. Стартовий пакет підбирається якнайвигідніший до мобільного телефону Замовника.
За допомоги нього можливо організувати передачу стану системи на мобільний телефон господаря та передачу команд системі за допомогою SMS повідомлень.
Присутність комп’ютера потрібна, коли необхідна складна програма — наприклад, облік вхідних/вихідних сигналів з датчиків, відеоспостереження, контролю будинку з Інтернету. В цьому випадку контролер «Провідник» працює як міст між комп`ютером та пристроями.
Блок резервного живлення — втрата зовнішнього живлення, зазвичай, приводить до втрати працездатності пристроїв, якими керує система. Наприклад, коли система призначена тільки для керування світлом, яке не може працювати через те, що нема напруги. Потрібен, коли використовується мобільний зв’язок.
Кабель зв’язку з ПК, програмне забезпечення для ПК, SDK для контролера «Провідник» — ці компоненти використовуються в тому разі, коли потрібно підключити контролер «Провідник» до персонального комп’ютера. В такому випадку частину програми виконує комп’ютер.
Існує також можливість поставки окремо лише контролера для самостійного підключення до комп’ютера з наданням прикладів програми для роботи з контролером.
|